Wylewki lastryko Warszawa

Posadzka z lastryka w mało każdym przypadku dodają się do renowacji, co utrzymuje się za dużą wadę tego gatunku podłogi. Renowacja polega na frezowaniu, szlifowaniu i polerowaniu powierzchni, wykuwane są jedynie fragmenty posadzki uczynionej z innych środków, jakie należy zastąpić nowym lastrykiem. Powszechnie wykorzystujemy metodę szlifowania „na sucho”, która daje uniknąć mokrego szlamu kłopotliwego dla ludzi. Maszyny do ostatniego przeznaczone urządzone są w znaczące pochłaniacze pyłów, dzięki czemu zapylenie jest tylko podczas szlifowania podstopnic schodowych.

Dzięki naszej budowie posadzka lastryko, niezależnie od wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze sugeruje się renowacji, podczas której dochodzi się całkiem nową, wzmocnioną oraz łatwą do zachowania w czystości powierzchnię. Renowacja posadzki z grubsza liczy na frezowaniu, szlifowaniu i polerowaniu powierzchni, tworzone są jedynie fragmenty posadzki stworzonej z drugich materiałów, które należy zastąpić nowym lastrykiem.

Posadzka lastryko po wyszlifowaniu także prawej impregnacji, dzięki bardzo prostej powierzchni (zamknięte pory) znacznie swobodnie i mało podaje się utrzymywać w nienagannej czystości. Wystarczy jedynie przestrzegać kilku zasad wymienionych poniżej:

-częste leczenie z ziemi zabrudzeń lotnych, takich jak piasek, kurz czy pył;
-okresowe mycie posadzki płynem na podstawie alkoholu lub tąż wodą;
-stosowanie mopów płaskich z mikrofibry z często zmienianą wodą;
-nie ma potrzeby kupowania żadnych innych środków nabłyszczających, ochronnych, doczyszczających, itp.

Doskonałym sposobem pielęgnacji posadzki lastrykowej jest znane jej odkurzanie i usuwanie. Piasek, a zwłaszcza błoto śniegowe (zawierające sól lub chlorek sodu) są bardzo niszczące dla lastryka. Promujemy swoim Użytkownikom stosowanie mat wejściowych chroniących powierzchnię przed zniszczeniami.

Mycie lastryka winno być poprzedzone odkurzeniem posadzki. Wyróżnia się stosowanie płynów o neutralnym ph na podstawie alkoholu. Do roztworu powinno się używać zimnej wody oraz dozować preparat według zaleceń producenta. Też warto co 3–4 mycia zrezygnować ze sposobów piorących i umyć wyłącznie wodą. Do czyszczenia najlepiej stosować mopy płaskie (tak z mikrofibry). Mopy sznurkowe brudzą podstopnice i cokoły. Należy także mieć o częstej wymianie płynu w wiadrze.

Często popełnianym nietaktem jest wykorzystywanie różnych past nabłyszczających. Tłuste powłoki utrwalają brud, podłoga ciemnieje i trudniej jest utrzymać ją w czystości.

Projektując nową posadzkę, jesteśmy do wyboru wiele rodzajów kolorystycznych kruszywa czy samego cementu. Dzięki temu potrafimy puścić wodze sztuk i zaprojektować unikalny wzór, jaki będzie realizował Państwa oczekiwania. Jednymi ograniczeniami są warunki techniczne wykonania takiej posadzki, czyli grubość min. 3 cm, i pola dylatacyjne, które nie winnym być znaczniejsze niż 3 m2.

Posadzki lastryko, znane od lat, dzięki nowym technologiom renowacji będą coraz dużo długo te w bliskim środowisku, i dzięki dostępności coraz to innowacyjnych kruszyw, cementów oraz kolorów będą stosowane z nazwiskiem w wielu innych inwestycjach.

Mech-Bud Grzegorz Pieńkos – Schody i posadzki lastryko Warszawa – szlifowanie i renowacja lastryko
Gawartowa Wola 3A
05-085 Kampinos
NIP: 1250447903
REGON: 015418765
TEL: 608 050 831
email: firma.mechbud@gmail.com
https://mech-bud.net/schody-i-posadzki-lastryko-warszawa/